Haber

FIFA Başkanı Infantino’dan Dünya Kupası süresince bir aylık ateşkes çağrısı

Endonezya’nın Bali Adası’nda devam eden G20 Önderler Zirvesi’nde FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası boyunca taraflara Ukrayna’da bir aylık ateşkes çağrısında bulundu. Öte yandan FIFA, bugün Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin bulunduğu ‘Futbol, Dünyayı Birleştirir’ kampanyasını başlattı.

Infantino, dün yapılan resmi yemek öncesinde Katar’ın Doha kentinde düzenlenecek Dünya Kupası için Ukrayna’da ateşkes davetinde bulundu. FIFA Lideri futbolun bir spordan fazlası olduğunu söz ederek dünya çapında büyük toplumsal tesiri olduğunu belirtti. FIFA Lideri futbolun dünyayı birleştirdiğini vurgulayarak “Hepinizden ricam, Dünya Kupası sırasında 1 ay süreyle geçici bir ateşkesin düşünmenizdir… Siz dünya liderlerisiniz, tarihin gidişatını etkileme yeteneğiniz var. Futbol ve dünya kupaları size ve dünyaya eşsiz bir birlik platformu sunuyor. Öyleyse, çatışmaları sona erdirmeye başlamak için bu fırsatı değerlendirelim” tabirlerini kullandı.

FİFA bugün itibariyle ‘Futbol, Dünyayı Birleştirir’ kampanyası başlattı ve tanıtım görüntüsünde Messi ve Ronaldo da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu