Haber

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülke genelinin kesimli ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kayseri, Sivas etrafları ile Aydın ve Muğla kıyılarının yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak etrafları, Kayseri, Malatya, Elazığ’ın güney kesitleri ve Urfa’nın kuzey ilçelerinde lokal olmak üzere kuvvetli, Adıyaman etraflarında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışların oluşturacağı olumsuz kurallara karşı ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

Sabah ve gece saatlerinde iç kısımlarda yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın ekseriyetle kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği varsayım ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu