Haber

Türk futboluna bomba gibi düşen eski hakem Fırat Aydınus’tan ‘VAR’ itirafı! Derbide konuşmayı ifşa etti

Eski hakem Fırat Aydınus, VAR hakemi Hakan Ceylan’ın hatırasıyla büyük ses getirdi. Geçen sezon Beşiktaş’ta forma giyen Aydınus- FenerbahçeDerbide Ceylan yüzünden yanlış karar verdiğini belirtti.

“BANA ‘ALABİLİRSİN’ DEDİ”

Larin’in eliyle top oynadığı gerekçesiyle çaldığı penaltıyı anlatan Aydınus, “Bu maçın son senesini ben yönettim. Larin eliyle oynadığı için penaltı verdim. Benim açımdan ben de penaltı verdim. Kolunu ileri uzatarak topu durdurmuş gibi görünce VAR hakemi Hakan Ceylan’a, “Bak ben böyle gördüm. Diğer açılardan nasıl görünüyor anlamıyorum, çok fazla itiraz var. “Başka açılardan görmemiz lazım” dedim. Bana baktı ve ‘Onu atabilirsin’ dedi.

“BU CEZAYI NASIL ALABİLİRSİNİZ”

Aydınus daha sonra kararının yanlış olduğunu gördüğünü belirterek, “Seminere geldiğimde ‘Bu açılardan izlerken nasıl beni aramazsın Hakan’ dedim. Benim açımdan baktığınızda ‘Bu nedir ‘Penaltı’ diyorum. 3 açı daha var, şansım var mı?’ Hayır diyorum.’ ‘Görme şansınız oldu, gördünüz’ diyor.Aydınuş da ‘Bugün aklım olsa ‘Hakan attır’ derdi.’ ‘Gideceğim abi, başka açılardan bakacağım, derdim.’ söz konusu.

Aydınus’un cezalı pozisyonu

sarikamisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu